Gudrūs kavos pupelių ir tirščių panaudojimo būdai

Gudrūs kavos pupelių ir tirščių panaudojimo būdai

2018-02-05
#Kavos pupelės #Kavos tirščiai #Tirščiai #Pupelės #Tirščių panaudojimas

Per tūkstantį metų, kuomet žmonės geria kavą, praktiškiausi šio gėrimo gerbėjai sugalvojo ir išbandė daugybę būdų, kaip panaudoti kavos pupeles ar puodelio dugne likusius kavos tirščius. Šios mažos granulės gali tapti puikiausiu pagalbininku jūsų kasdienybėje, buityje ar sode!

Kavos tirščių kūno šveitiklis

Moterys jau nuo seno žino, kad kavos tirščiai yra viena natūraliausių ir efektingiausių odos šveitimo priemonių. Garsiausi pasaulio kavinių tinklai skatina moteris nesikuklinti ir paprašyti baristų sukrėsti kavos tirščių į maišelį išsinešimui. Tirščiai labiausiai tinka šveisti kūno odą, mat veido odai granulės gali būti kiek per aštrios. Pasigaminkite natūralų kavos tirščių šveitiklį namuose: sumaišykite šaukštą kavos tirščių su šaukštu mėgstamo aliejaus (kokoso, alyvuogių, karanijos...), išsitrinkite kūno odą ir nuprauskite vandeniu. Džiaugsitės dvigubu efektu: kavos tirščiai nušveis odą, o aliejus ją sudrėkins ir pamaitins.

Kavos tirščių trąšos augalams

Naudodami kavos tirščius kaip trąšą savo sode ar darže - ne tik padėsite augti savo augalams, bet ir pagerinsite dirvožemio kokybę. Sodo ir daržo augalus galite tręšti tiek malta kava, tiek likusiais kavos tirščiais po rytinio kavos gėrimo ritualo. Nepamirškite, jog šviežios maltos kavos granulės yra didesnio rūgštingumo nei panaudotos kavos tirščiai. Augalus, kurie mėgsta didesnio rūgštingumo trąšas (pušys, azalijos, hortenzijos, baltažiedės plukės, kalijos, braškės) reikėtų tręšti šviežiomis maltos kavos granulėmis, nes panaudotos kavos tirščių rūgštingumas yra žemesnis. Gera žinia: kavos trąšų komposto sunku padauginti, ar jų kiekiu kaip nors pakenkti augalams (kas gali nutikti naudojant chemines trąšas). Drąsiai eksperimentuokite, kol pastebėsite tinkamą poveikį. Galite pradėti nuo poros arbatinių šaukštelių kavos tirščių vešliam keleto stiebų pomidorų krūmui. Dar viena gera žinia: kavos kvapas atbaido sodo ir daržo graužikus.

Kavos tirščiai prieš vabzdžius ir namų kenkėjus

Ar žinote, kad tarakonai yra kavos kvapo mėgėjai? Jie neatsisakytų poilsio šalia ant grindų pabertos saujelės kavos pupelių ar sausų kavos tirščių. Tik bėda, jog toks laiko leidimas šiems kenkėjams pražūtingas. Nors kavos kvapas ir masina tarakonus, tačiau pats kofeinas juos veikia toksiškai. Paberkite kavos pupeliųmaltos kavos granulių ar kavos tirščių keletui dienų ten kur pastebėjote tarakonų – po keleto dienų nelaukti svečiai apleis jūsų namus.

Jei šiltuoju metų laiku jūsų šeimą vargina uodai, paberkite sausų kavos tirščių ant palangės – didelė tikimybė, jog uodai mieliau pasirinks įskristi į kaimyno namus. Leidžiant laiką sode ar gamtoje, kavos tirščiais pabarstykite visą pievelę, kurioje poilsiaujate, ar planuojate iškylauti, bei valgyti. Taip pasižymėję savo teritoriją ne tik apsisaugosite nuo uodų, bet ir pagąsdinsite skruzdėles.

Kava maloniam namų aromatui

Nėra nieko maloniau, nei šilti ir jaukūs namai kvepiantis švelniu kavos aromatu... Norite, kad ir jūsų namai taip kvepėtų? Pasigaminkite aromatinę žvakę, kuri gali tapti ir puikia namų dekoracija. Paimkite neaukštą stiklinį indą (tam puikiai tiks ir viskio ar vyno taurė), į stiklą priberkite kavos pupelių, ir per jo vidurį įsprauskite mėgstamo dydžio ar formos žvakę. Liepsnojanti žvakė šildys kavos pupeles, kurios paskleis malonų aromatą ir sukurs jaukią namų atmosferą. Jei mėgstate rankdarbius - storą cilindro formos žvakės išorinę pusę apklijuokite kavos pupelėmis. Taip dekoruota žvakė taps tikra jūsų namų puošmena.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį! Pirmieji sužinokite naujienas ir mūsų specialius pasiūlymus.