Filmai, kuriuos turi pamatyti kiekvienas kavos mėgėjas

Filmai, kuriuos turi pamatyti kiekvienas kavos mėgėjas

2018-12-26

Be kavos neįsivaizduojame savo gyvenimo: žvalaus rytmečio, smagių pokalbių su draugais, jaukaus pasimatymo, ar kito susitikimo. Kartais kavą tiesiog mėgstame ir nesusimąstome kaip ji atkeliavo iki mūsų puodelio. O kavos kelias labai ilgas, apipintas daugeliu istorijų ir prasidėjęs labai seniai… Norite susipažinti su kavos gėrimo kultūra ir jos istorija? Štai keletas filmų kuriuos turėtumėte pažiūrėti. O jei esate užkietėjas kavos gerbėjas - jus tiesiog privalote juos pažiūrėti!

„A Film About Coffee” (2014)
Režisieriaus Brandon Loper kiek daugiau nei valandos trukmės istorija apie kavą. Dokumentinio filmo medžiaga nufilmuota keliaujant nuo Honduro ir Ruandos kavos plantacijų iki madingų kavinių Niujorke ar Tokijuje. Pažiūrėję filmą susipažinsite su kavos specializacijomis, be pagražinimų sužinosite kokiomis sąlygomis dirba kavos plantacijų darbuotojai, ir kodėl kavos puodelio kainą gali skirtis keliasdešimt kartų. Nusiteikite įdomiems vaizdams ir dar įdomesnėms istorijoms.

„A Coffee In Berlin” (2012)
Romantiška istorija besisukanti aplink menišką kavos barą Berlyno centre. Būtent čia užsimezga meilės romanas tarp gyvenimo abejonių blaškomo teisės studento Niko ir nerūpestingos kavinės baristos. Ironiška, kiek komiška ir melancholiška drama tikrai patiks kavos mėgėjams. Filme ne kartą puikiai pavaizduota, jog kartais viskas ko mums reikia, kad pasidarytų bent kiek geriau - tai puodelis geros kavos. „A Coffee In Berlin” nufilmuotas nespalvotoje juostoje, tai filmui suteikia neapkrautos estetikos, ir subtiliaus minimalizmo.

„Original Sin” (2001)
Fantastiškas Angelina Jolie ir Antonio Banderas duetas ir egzotiška Kuba. Istorija pasakoja apie turtingą kavos plantacijų savininką Luisą Antonio Vargą ir jo paslaptingą susirašinėjimo draugę Julia Russel. Nuotolinė simpatija ilgai netrukus tampa aistringa meilės istorija, kai Julia atvyksta pasimatyti su Luisu. Viskas būtų labai gražu ir romantiška, jei ne Julios praeities paslaptys… Filme pilna nuostabių gamtos, kavos plantacijos vaizdų, jei žinoma pasakojimai apie pačią kavą.

„Coffee and Cigarettes” (2003)
Kiek keista, tačiau kritikų puikiai įvertinta režisieriaus Jimo Jarmuscho juosta apie viską ir apie nieko. Vienuolika keistų tarpusavyje nesusijusių istorijų, kuriose pačius save vaidina garsiausi pasaulyje aktoriai ir muzikantai. Jie sėdi prie stalo kavinėje, gerią kavą, rūko cigaretes ir analizuoja įvairiausius klausimus. Filmas garsėja savo dialogais, jau vien ko vertas posakis: „Aš geriu daug kavos prieš einant miegoti, tam kad galėčiau greičiau sapnuoti...”... Šioje nespalvotoje juostoje pamatysite: Cate Blanchett, Iggy Pop, Steven Wright, Steve Buscemi ir dar daug pramogų pasaulio įžymybių.

„Barista” (2013)
Šioje dokumentinėje juostoje parodytas ne tik kavos gyvenimas, bet ir žmonių kurie ją ruošia kasdienybė pilna iššūkių ir persmelkta perfekcionizmo. Filme pasakojama apie geriausias pasaulyje kavines, profesionaliausius kavos ruošėjus ir prestižinius kavos ruošimo čempionatus. Kaip jie vyksta? Kas vertina baristas? Ko reikia, kad būti geriausiu? Kas yra tobulai paruoštas espresso ir visa kita… Pažiūrėję šį dokumentinį filmą į kavą pradėsite žiūrėti visai kitaip, ir ko gero niekada nepamiršite palikti arbatpinigių savo mėgstamos kavinės baristai.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį! Pirmieji sužinokite naujienas ir mūsų specialius pasiūlymus.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, svetainės funkcionavimo ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Juos galite bet kada atšaukti savo interneto naršyklės nustatymuose. Plačiau. Uždaryti